اهمیت وب سایت در سالن های زیبایی

اهمیت وب سایت در سالن های زیبایی


اهمیت وب سایت در سالن های زیبایی

وب سایت یک ابزار لازم و اجباریست.

ساده بگوییم که بدون وب سایت کسب و کارتان محکوم به شکست است .

در این مقاله قصد داریم دلایل اهمیت وب سایت در سالن های زیبایی را برای شما شرح دهیم.

 

بیایید داستان یک پیشرفت را با هم بخوانیم.

کاربرد وبسایت برای سالنهای زیبایی

شخصی اقدام به تاسیس یک سالن زیبایی  در یک خیابان مناسب با متراژی حدودا 300 متر با تجهیزات عالی میکند. چند ماه زمان سپری می شود و افراد محلی و بومی آن منطقه به مرور زمان با آن سالن آشنا میشوند.زمان زیادی سپری می شود تا دهان به دهان تعریف توانایی های آن سالن به افراد دیگر برسد و مشتریان  از سایر نقاط شهر به سمت آن سالن رفته و از خدمات آن ها استفاده کنند.در بهترین حالت اگر شانس با او یار باشد تعدادی ازمشتریان همواره در محل حضور پیدا کنند و او می تواند درآمد مکفی بعد از پرداخت اجاره ، حقوق پرسنل و سایر هزینه ها بدست آورید.

کاربرد وبسایت برای سالنهای زیبایی

( نکته ای که قصد دارم به آن اشاره کنم در داستان بالا نهفته است )

یک گام به جلو

اهمیت وب سایت در سالن های زیبایی

حال بیایید تصور کنیم شما یک ویترین بیش از 1000 متر دارید.هیچ اجاره ای پرداخت نمی کنید.روزانه هزاران نفر شما را میبینند و از توانایی شما و کیفیت کار شما مطلع می شوند.محدود به یک مکان نیستید و مهم نیست که مکان شما در چه نقطه ای از کشور و یا شهر است .آن چه که باید برای آن چندین سال تلاش میکردید به یک باره برای شما آماده شده است.

خب بهترین قسمت داستان اینجاست که یک وب سایت دقیقا همین غول چراغ جادوی شماست.شما به راحتی میتوانید از آن استفاده کنید.در کمترین زمان ،با  کمترین هزینه ، بدون محدودیت مکانی برای شما معجزه خواهد کرد.

همه ما داستان آدم هایی را شنیده ایم که یک باره در چند سال جهشی فوق العاده داشته اند.قسمت جالب آن این است که اگر بیشتر تحقیق کنید متوجه می شوید که آن ها فضای اینترنت را زود تر از دیگران درک کرده اند.

بازنده و برنده رقابت کیست؟

داشتن وب سایت در سالن های زیبایی

تحقیقات ثابت کرده است که ، مشتریان امروزه در هر کسب و کاری مخصوصا در زمینه زیبایی و سالن ها ، با توجه به الگو ها و ابزارهای جدید مراکز خدماتی را انتخاب میکنند. ابتدا شما و کسب و کارتان را با چند کلیک ساده رصد میکنند.توانایی و ابزار های شما را می سنجند و سپس اقدام به خرید و یا دریافت خدمات خواهند کرد.

اگر شما همچنان بستر مناسبی برای سنجش مشتریانتان فراهم نکرده اید پس در این دور رقابت بازار بازنده شده اید.

قابلیت های جدیدی که بر روی وبسایت ها در حال حاظر میسر شده اند ، این امکان را به مشتریان شما می دهند که در هر نقطه ای از شهر باشند، تنها با چند کلیک بتوانند در مرکز شما خدمات را رزرو کرده و حتی مبالغ خدمات را از قبل پرداخت نمایند.

بطور کل ، همسو بودن با دنیای مدرن و دیجیتال امروزی یک نیاز کلی است و تمامی کسانی که از آن عقب مانده اند، بازنده های بازی هستند.

این اتفاقی است که خواهد افتاد.

همه ما در یک مسابقه بدون توقف هستیم.شما نمیتوانید با پای پیاده برنده یک رالی سرعت باشید.شاید شما هم راننده خوبی باشید ولی شما اتومبیل مسابقه ای خود را تهیه نکرده اید و رقبا شما با سرعت در حال جذب مشتریان از فضای اینترنت هستند.

ساده بگوییم اگر شما برای کسب وکارتان وب سایت ندارید بزودی از چرخه رقابت حذف خواهید شد.

 

باشگاه مشتریان و ارتباط موثر.

 

باشگاه مشتریان و ارتباط موثر

یکی دیگر از اهمیت های وب سایت در سالن های زیبایی حفظ و ایجاد ارتباط با مشتریان است.

وب سایت یک سالن زیبایی میتواند مرجعی از اطلاعات و تعاملاتی باشد که مشتریان به آن ها نیاز دارد.

 

اهمیت وب سایت در سالن های زیبایی 6

اهمیت وب سایت در سالن های زیبایی 6

برای مثال : شما قصد دارید یک تخفیف ویژه برای برخی خدماتتان در نظر بگیرید.

اولین نکته این است که چطور میتوانید آن را به مخاطبان و مشتریانتان اطلاع رسانی کنید؟

دومین نکته این که مخاطبان شما کجا و چطور می توانند درخواست خود را ثبت نمایند؟

تجربه این را ثابت کرده است که هر مشتری و شخصی که روزانه در معرض تبلیغات و اطلاع رسانی های شما قرار میگیرد به دنبال کوتاه ترین و سریع ترین راه برای کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید است.در اینجا میتوانید اهمیت وب سایت در سالن های زیبایی را بهتر درک کنید.مشتریان به محض دیدن تبلیغات شما وارد سایت شما شده.اطلاعات را دریافت و حتی در لحظه اقدام به ثبت سفارش میکنند.این یک امتیاز بی نظیر برای جلوگیری از هدر رفت هزینه تبلیغات شماست.

 

مشتریان بزرگترین سرمایه شما هستند.
اهمیت وب سایت در سالن های زیبایی 7

اهمیت وب سایت در سالن های زیبایی 7

اهمیت این موضوع در چیست ؟ تصور کنید شما از ابتدای فعالیت خود در حال جذب و هدایت مشتریان به مجموعه خود هستید.چه تعداد مشتری در مجموعه شما حتی یک بار حضور داشته اند؟ چه تعدادی از آن ها مایل به دریافت خدمات شما بوده اند ولیکن به هر دلیل و شرایطی نتوانستند از خدمات شما استفاده کنند ؟

بزرگان بازاریابی و فروش بر این عقیده هستند که جذب مشتریان جدید هزینه بیشتری نسبت به حفظ مشتریان فعلی دارد.خب بیایید نتیجه بگیریم که اهمیت وب سایت در سالن زیبایی شما در این مرحله چیست؟

اگر شما یک وب سایت مناسب داشته باشید به راحتی میتوانید بانکی قوی و گسترده از شماره های تماس ، علایق آن ها و حتی محدوده سکونت آن ها داشته باشید و در مواقع نیاز از آن ها دعوت کنید تا از آخرین خدمات و تخفیفات شما استفاده کنند.داستان زمانی جذاب تر می شود که شما ایمیل و یا حتی پیامکی برای  آن ها ارسال می شود و شما متن ایمیل خود نوشته اید: سرکار خانم x  از شما بابت همرایتان سپاسگزاریم و اکنون از تخفیف ویژه ما برای شخص شما در نظر گرفته شده استفاده کنید.این یک ارتباط فوق العاده است.میتوانید از اطلاعات ثبت شده در سایت خود که حتی شامل تاریخ تولد مشتریان است استفاده کنید و زادروز آن ها را تبریک بگویید.اینگونه شما یک دریایی عظیم از مشتریان وفادار خواهید داشت.

شاید برایتان جالب باشد که بسیاری از بزرگان و افراد نامی در صنعت زیبایی اهمیت وب سایت در سالن های زیبایی را بخوبی درک کرده اند و پیشرفت این صنعت را مدیون وجود این فضای بی انتها میدانند.

اعتبار در دنیای اینترنت

اهمیت وب سایت در سالن های زیبایی 7

اهمیت وب سایت در سالن های زیبایی 7

یکی از بارزترین اهمیت های وب سایت در سالن های زیبایی این است که اعتبار شما در دید مشتریان و همچنین گوگل روز به روز افزایش می یابد.

یک وب سایت شکیل و حرفه ای میتواند تاثیر فوق العاده ای در ذهن مشتریان شما داشته باشد. مشتریان شما با دیدن وب سایت شما در مرحله اول احساس اطمینان بیشتری به مجموعه شما خواهند کرد و در مرحله بعدی قدرت برسی مزایای شما را دارند.

اجازه بدهید یک مثال ساده برایتان بزنیم.

شخصی به دنبال استفاده از یکی از خدمات زیبایی در سالنی معتبر است.اولین گزینه این است که در اینترنت به دنبال نزدیک ترین و بهترین مکان بگردد.اگر شما در اینترنت وجود نداشته باشید پس شما عملا احتمال جذب این مشتری را از دست داده اید.با تصور حضور شما در اینترنت و داشتن وب سایت ،شخص وارد وب سایت شما می شود. در این مرحله شما یک شانس دیگر برای تاثیر گذاری در ذهن مشتری و جذب او دارید.پس ازا انتخاب آن مشتری و حضور او در محل شما اولین صحبتی که با شما خواهد داشت این است که من وب سایت شما را دیدم و تصمیم به انتخاب خدمات شما گرفتم.

زمانی که کسی قصد تصمیم گیری از خدمات شما را دارد و شاید حتی در انتخاب خود دو دل است، شما میتوانید او را دعوت به دیدن صفحات وب سایت خود کنید.زمانی که شخص متوجه می شود شما یک وب سایت دارید و وارد صفحه شما می شود ، شما عملا احتمال جذب شدن او به مجموعه خود را بالاتر برده اید.

ساده بگوییم که وب سایت نشان دهنده حرفه ای بودن شماست.حرفه ای ها به کار خود اهمیت میدهند و برای کار خود برنامه ریزی خواهند داشت.

تصمیم و اقدام

تا به اینجا سعی شد به صورت خلاصه در مورد اهمیت وب سایت در سالن های زیبایی برای شما توضیحاتی دهیم.

حال اگر تصمیم به داشتن یک وب سایت برای کسب و کار خود دارید ، چه نکاتی را باید مورد توجه قرار دهید.

کافی است با ما تماس بگیرید. مشاورین ما در هر زمانی آماده ارائه مشاوره رایگان به شما می باشند.

آکادمی زیبایی با بیش از 10 سال سابقه فعالیت در زمینه صنعت زیبایی از تمامی نیاز های شما مطلع است و بهترین راهکار ها را به شما معرفی خواهد کرد.

02144288919 و 02144288920

برای اطلاع از تعرفه ها و طرح های ویژه تخفیف ما اینجا کلیک کنید.

 

 

علیرضا جوادیمشاهده نوشته ها

مهندس علیرضا جوادی هستم مدیر عامل مجموعه آکادمی زیبایی.

12,972 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید