فیبروز

فیبروز ابرو چیست،اموزش فیبروز ابرو

از نظر لغوی کلمه فیبروز از دو بخش فی و بروز تشکیل شده است که فی از نام شرکتی (در صربستان) که این شیوه را برای زیباسازی بیشتر ابرو ابداع کرده است گرفته شده و بروز به معنای خط ابرو می باشد.

در صنعت آرایش و زیبایی مدرن، فیبروز ابرو یکی از روش های آرایش ابرو از طریق ایجاد سایه یا هاشور به صورت دستی است. این شیوه بر رفع نواقص ابرو به صورت موقت متمرکز می باشد و در صورت تمایل برای داشتن ابروهایی زیبا بایستی نسبت به انجام آن به صورت مداوم اقدام کرد.  جهت ایجاد خطوط ظریف در این روش از قلم میکروبلیدینگ استفاده می کنند.

همه چیز درمورد فیبروز ابرو

اساس کار فیبروز

اساس کار فیبروز تزریق جوهر (جوهر خاصی که با پوست سازگاری دارد) به زیر پوست و ایجاد حالتی شبیه به تار مو در ابروهاست. در این شیوه، ایجاد خطوط از بخش تاج ابرو آغاز می شود و هر خط پس از ایجاد 2 بار تمدید و پس از آن با رنگ به آن شوک داده می شود، تنها سه یا چهار دقیقه زمان برای رنگ گرفتن ابرو ها کافی خواهد بود. پس از اتمام این قسمت، آرک و دم ابرو ترسیم و رنگ می شوند. تعداد مراحل انجام هاشور با این روش بسته به نوع پوست در افراد مختلف متفاوت است.

 

انواع فیبروز

فیبروز دارای انواع مختلفی است که انتخاب هریک از آنها بایستی متناسب با فرم صورت و همینطور ابروهای طبیعی شما صورت گیرد.

مدل Spine-3

این مدل را مدل تیغ ماهی نیز می گویند. در مدل Spine-3، هاشور در جهت انتهای ابرو زده می شود و در واقع نقطه توجه شخص ارائه دهنده خدمات هاشور ابرو با این روش بر قسمت انتهای ابرو است.

مدل Spine-5

مدل Spine-5 به نام مدل ابروی آسیایی شناخته شده است. نقطه توجه این مدل نیز قسمت پایین ابرو و میان ابتدا تا قوس ابروهاست.

مدل Spine-6

منظور از ابروی کلاسیک در هاشور به این روش همان مدل Spine-6 است که در آن قسمت پایین قوس ابرو مورد توجه می باشد.

مدل upper spine

برخلاف مدل های قبل که هریک به نوعی متمرکز بر قسمت پایین ابرو بودند در مدل upper spine نقطه توجه کار قسمت بالای ابرو بوده و تمام خطوط هاشور در جهت بالا زده می شوند.

انواع فیبروز

فرق این تکنیک با میکروبلیدینگ

حال که تا حدودی با عملیات فیبروز ابرو آشنا شدیم برای بیان فرق فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ بهتر است ابتدا آشنایی کوتاهی با میکروبلیدینگ ابرو نیز داشته باشیم.

میکروبلیدینگ که یکی از روش های پرطرفدار برای زیبایی ابرو است هاشور یا تاتو را به صورت کاملا طبیعی و در لابه لای موهای ابرو انجام می دهد. در حقیقت میکروبلیدینگ را می توان زیرمجموعه هاشور محسوب کرد؛ به این گونه که هاشور با دو روش دستی و دستگاهی انجام می شود که روش دستی، میکروبلیدینگ و روش دستگاهی میکروپیگمنتیشن می باشد.

حال با در نظر گرفتن اینکه در هر دو روش میکروبلیدینگ و فیبروز عمل هاشور توسط قلم میکروبلیدینگ و به صورت دستی انجام می شود و در هر دو، ایجاد خطوطی نازک شبیه به تارهای موی ابرو برای داشتن جلوه زیبای طبیعی مورد تاکید است، پس تفاوت ما بین آنها چیست؟

فرق میکروبلدینگ و فیبروز

همانطور که گفته شد هر دو روش کاملا به صورت مشابه عمل می کنند تنها تفاوتی که می توان در مورد این دو روش در نظر گرفت نوع طراحی ابرو در آنهاست. در فیبروز ابرو هاشور با توجه به مدل طبیعی ابرو و بدون در نظر گرفتن سلیقه مشتری انجام می شود اما در میکروبلیدینگ این کار می تواند به صورتی حتی کاملا متفاوت با مدل ابروی طبیعی فرد در نظر گرفته شود. همچنین کسانی می توانند فیبروز ابرو انجام دهند که پیش از آن هیچ گونه عمل زیبایی چون تاتو، سایه ابرو یا غیره بر روی ابروهای آنها انجام نشده باشد.

فرق این محصول با تاتوی ابرو

سوال دیگری که برای افراد علاقمند به استفاده از مواد مصنوعی برای داشتن زیبایی طبیعی در ابروها مطرح است تفاوت بین فیبروز و تاتوی ابرو می باشد. تاتو که یک روش سنتی در ترمیم و اصلاح ابرو برای زیبایی بیشتر آن است به این صورت انجام می شود که جوهر به صورت یک دست و به هم پیوسته و با حالتی تصنعی در زیر پوست تزریق می گردد. در این روش از آنجایی که جوهر به عمق پوست نفوذ می کند ماندگاری بالایی را شاهد خواهیم بود و به راحتی نمی توان جوهر را از زیر پوست پاک کرد.

 

فرق فیبروز با تاتوی ابرو

در حالی که در روش ایجاد هاشور با فیبروز تاکید بر حفظ حالت طبیعی ابرو با ایجاد خطوط شبیه تار مو است روشی که در عین زیبایی هیچگونه حالت تصنعی را در چهره شما ایجاد نخواهد کرد. از طرفی پاک کردن خطوط هاشور در این روش نیز نسبت به روش تاتو راحت تر و برای افرادی که به طور موقت به ایجاد تغییرات در حالت ابروهای خود علاقه مندند مناسب است.

ماندگاری فیبروز ابرو چقدر است؟

مسلما اولین سوال بیشتر افرادی که اقدام به فیبروز ابرو می کنند این است که ماندگاری آن چقدر است؟ ماندگاری این روش بسته به عوامل زیادی دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم؛ اما در شرایط عادی می توان حدود 6 ماه تا یک سال ماندگاری برای آن در نظر گرفت. علت ماندگاری نسبتا کم این روش نسبت به سایر روش ها عمق کم خطوط ایجاد شده در آن به سبب ایجاد یک حالت طبیعی در ابروهاست؛ از این رو در صورتی که خطوط هاشور در این روش به صورت عمیق تر ایجاد و از جوهرهای رنگی به روز و با دوام بالا برای رنگ کردن آنها استفاده شود می توان ماندگاری بیشتری را شاهد بود.

عوامل موثر بر ماندگاری

نوع پوست

ماندگاری هاشور ابرو در این روش بستگی زیادی به نوع پوست دارد؛ در مورد پوست های چرب، ماندگاری هاشور ایجاد شده با روش فیبروز کمتر می باشد بهتر است افرادی که دارای پوست چرب هستند قبل از انجام هاشور ابرو با این روش جهت افزایش ماندگاری آن، اسکراب پوست انجام دهند.

عمق هاشور

همانطور که در بالا نیز گفته شد در صورتی که عمق هاشور ابرو بیشتر باشد ماندگاری آن نیز افزایش می یابد.

ایجاد تغییرات هورمونی در بدن

در دوران هایی چون دوران قاعدگی و دوران بارداری و شیردهی که در هورمون های بدن تغییرات قابل توجهی ایجاد می شود؛ در صورت انجام هاشور به روش فیبروز نبایستی ماندگاری بالایی را از آن انتظار داشته باشید. در حالت کلی بهتر است ایجاد هاشور با استفاده از این روش را به زمان دیگری پس از طی این دوران ها موکول کنید.

جنس و کیفیت رنگ های به کار گرفته شده در فیبروز ابرو

در فیبروز ابرو از رنگ هایی استفاده می شود که از مواد معدنی ساخته شده اند. این رنگ ها به خصوص در مورد برندهای معتبر فاقد هرگونه مواد مضر چون فلزات سنگین هستند و جذب آنها بر روی پوست به راحتی صورت می گیرد. ظاهر و رنگ آنها نیز طبیعی و می تواند متناسب با رنگ پوست و موی طبیعی خود فرد انتخاب شود.

در برخی از روش های اصلاح و زیباسازی ابرو پس از پاک شدن آثار هاشور یا تاتو، ته رنگ قرمزی به صورت ناخوشایند بر روی پوست باقی می ماند اما در این روش پاک شدن رنگ به صورت کامل از پوست صورت گرفته و چنین آثاری پس از پاک شدن در آن دیده نمی شود.

کاربردهای فیبروز

اموزش فیبروز

فیبروز ابرو در مورد افرادی به شرح زیر می تواند انجام شود:

  1. افرادی که دارای ابروهای با تراکم پایین هستند و می خواهند ابروهایی با تراکم بالا داشته باشند.
  2. افرادی که می خواهند به آرک ابروهای خود فرم بدهند.
  3. افرادی که برای ایجاد زیبایی در ابروهای خود به دنبال روشی هستند که به راحتی قابل پاک کردن باشد.
  4. افرادی که دارای ابروهای غیر متقارن هستند
  5. افرادی به دنبال روش دستی با دقت بالا برای انجام هاشور ابرو می گردند.
  6. افرادی که در مورد حالت ابروهای خود به دنبال تنوع و ایجاد تغییر حالت زود به زود و راحت هستند.
  7. افرادی که به داشتن ابروهای با حالت تصنعی علاقه ای نداشته و جلوه طبیعی و ظرافت کار در مورد هاشور ابرو در اولویت آنهاست.
  8. فیبروز ابرو درد دارد ؟ خیر ، افرادی که به دنبال روشی با درد و سوزش و التهاب کمتر هستند از این روش استفاده میکنند

معایب :

در صورت استفاده از رنگ های مرغوب و ارائه دهنده خدمات آرایشی ماهر می تواند این روش را یک روش بدون عیب در نظر گرفت تنها ایرادی که منتقدان زیبایی به این روش وارد می کنند این است که انجام آن بر روی ابروهایی که از قبل تاتو یا هاشور شده اند امکان پذیر نیست. اما دقت داشته باشید که مراکز غیر معتبر زیادی وجود دارند که هاشور با روش فیبروز را با استفاده از رنگ های تقلبی و یا دارای کیفیت پایین انجام می دهند، این رنگها ضمن ایجاد حالت ناخوشایند می تواند به پوست نیز آسیب برسانند. همچنین انجام این عمل اگر توسط افراد نابلد و غیر حرفه ای انجام گیرد از آنجایی که تیغ دستگاه بسیار تیغ است و دقت زیادی را برای استفاده می طلبد می تواند دست ارائه دهنده خدمات را دچار آسیب کند. به همین دلایل استفاده از خدمات مراکز معتبر زیبایی در این زمینه مورد توصیه است.

اموزش فیبروز ابرو

همانطور که گفتیم ، فیبروز ابرو امروزه روشی بسیار پرکاربرد و مورد پسند است که توسط بسیار از خانم‌ها انجام شده و باعث می‌شود چهره آن‌ها با حفظ حالت طبیعی، شکل و شمایل بهتری به خود بگیرد. در ادامه به مرور مراحلی که در فیبروز ابرو انجام می‌شود پرداخته ایم. با ما در آموزش فیبروز ابرو همراه باشید.

 

اموزش فیبروز ابرو در تهران

برای انجام فیبروز ابرو ، چند مرحله ساده اما حساس پیش روی شماست که اگر به خوبی آن‌ها را انجام دهید، نتیجه خوبی هم نسیب‌تان می‌شود. اگر قصد دارید این کار را برای دوستِ خود انجام دهید و او از تمام مراحل اطلاع دارد که هیچ، اما اگر قصد انجام فیبروز برای ابروی مشتری را دارید، ابتدا باید با وی درباره نحوه انجام کار، مدل ابرو یا رنگ مد نظرش صحبت کنید. پس از این کار نوبت به قرینه‌سازی ابروها می‌رسد. این قرینه‌سازی به همان شکلی است که در میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ انجام می‌شود.

پس از آن نوبت به گذاشتن بی‌حسی روی ابروها می‌رسد. در این مرحله می‌توانید قرار دادن بی‌حسی را هم قبل و هم بعد از قرینه‌سازی ابرو انجام دهید. زمان انجام این کار بستگی به این دارد که کار طراحی پیگمنتر شما به چه صورت می‌باشد. برای بی‌حسی کامل فرد، ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صبر کنید و سپس با دستمال سطح ابروها را به طور کامل پاک نمایید.

در مرحله چهارم آموزش فیبروز ابرو، نوبت به انتخاب سوزن مناسب می‌رسد. بهترین سوزن برای فیبروز ابرو، تیغ مدل یو است که توسط آرایشگرهای مختلفی هم پیشنهاد شده است. البته تیغ مدل اسلوپ هم برای فیبروز استفاده می‌شود اما اگر قصد انجام کار حرفه‌ای دارید حتما از مدل یو استفاده کنید. در مرحله بعد، انتخاب قلم مناسب و جای‌گذاری سوزن در آن انجام می‌شود. در این مرحله دقت کنید که سوزن کاملا محکم در قلم چفت شده باشد. چرا که ممکن است در حین کار تکان خورده و شکل و شمایل ابروی شما را خراب کند.

مرحله ششم اموزش فیبروز ابرو مربوط به انتخاب رنگ مناسب برای فیبروز است. این رنگ معمولا شکلاتی، قهوه‌ای تیره و قهوه‌ای روشن می‌باشد. این سه رنگ جزو رنگ‌های مناسب و پرکاربرد در فیبروز است. البته انتخاب رنگ مناسب کاملا به رنگ پوست شخصی که قصد این کار را دارید بستگی داشته و پیگمنتر کار باید آن را تشخیص دهد. ممکن است رنگ پوست فردی روشن باشد و رنگ‌های بالا برای او جذاب به نظر نرسد. در این مواقع پیگمنتر و مشتری باید در مورد انتخاب رنگ تصمیم گیری کنند. نکته‌ای که در انتخاب رنگ فیبروز وجود دارد این است که در فیبروز ابرو معمولا رنگ باید یک درجه تیره‌تر انتخاب شود. چرا که این تکنیک با دست انجام شده و امکان ریزش ابرو وجود دارد. اگر ابرو رنگ تیره‌تری داشته باشد ریزش آن باعث می‌شود پس ابرو خالی و کمرنگ‌تر دیده نشود.

 

مرحله هفتم در آموزش فیبروز، ریختن مقداری رنگ در تشتک انگشتی است. پس از ریختن رنگ بایستی تیغ بلید را به آرامی در آن زده تا کمی رنگ به خود بگیرد. توجه داشته باشید که تیغ نباید هیچ وقت رنگ زیادی به خود بگیرد. چرا که رنگ اگر از یک حدی بیشتر باشد تنها باعث پخش آن روی پوست شده و هیچ زیبایی فزاینده‌ای ندارد.

 

در مرحله بعدی فیبروز بایستی به آرامی و با دقت فراوان شروع به کشیدن خطوط ظریف و مویی در قسمت‌های مشخص شده نمایید. این خطوط هم در جهت رویش ابرو و هم کمی پراکنده کشیده می‌شود تا نتیجه شکل طبیعی‌تری داشته باشد. از این که از کجا شروع کنید به خودتان بستگی دارد اما معمولا پیگمنترها از تاج ابرو شروع می‌کنند و به ترتیب خط ترنزیشن و اسپاین را کامل کرده و یا اول خط بالای ابرو و پایین ابرو را پر کرده و بعد خطوط داخل ابرو را می‌کشند. هرطور که راحتید این خطوط را رسم کنید تا ابرو شکل درستی به خود بگیرد. در این بین توجه داشته باشید که زاویه دست در فیبروز ابرو بسیار مهم بوده و اگر دست کاملا عمود باشد، رنگ در لایه سطحی‌تری از پوست تزریق می‌شود. علاوه بر این فشار دست باید کمی بیشتر باشد تا تیغ و رنگ اثر بهتری از خود برجای بگذارند. سعی کنید برای بهتر کشیدن خطوط، قلم را در انگشتان کمی بچرخانید تا حالت منحنی به خود گرفته و تسلط‌تان هم بیشتر شود. در صورتی که این موارد را رعایت کنید، امکان ریزش رنگ تا حدود زیادی کاهش پیدا می‌کند.

 

پس از کشیدن خطوط، بایستی مقداری رنگ را روی ابروها مالیده و چند دقیقه صبر کنید تا نفوذ پیدا کند. سپس این رنگ را با دستمال پاک کرده تا سطح پوست به شکل عادی خود بازگردد. مرحله آخر آموزش فیبروز ابرو نیز چک کردن خطوط کشیده شده است. به طوری که اگر جایی کمرنگ بود یا رنگ نگرفته بود مجدد باید آن را اصلاح و تکمیل نمایید. اگر پوست فردی که فیبروز ابرو کرده خیلی چرب باشد، در صورت کشیدن استفاده از فیبروز ممکن است باز هم به خوبی رنگ جذب پوست نشود. در این بین مناسب‌ترین راه حل استفاده از رنگ‌هایی است که غلظت بیشتری دارند. پس از اتمام کار ابروها، آن‌ها را پاک کرده و دقیقا از روبروی شخص به صورت او نگاه کنید تا اگر مشکلی وجود داشت یا جایی نیاز به کارِ بیشتر داشت، آن را مرتفع نمایید.

 

قیمت و خرید دستگاه فیبروز

بدلیل نوسات دلاری قیمت ثابتی نمیتوانیم وارد کنیم برای استعلام قیمت براحتی با شماره های درج شده در پایین همین مطلب تماس حاصل فرمایید تا تیم فروش در سریعترین زمان ممکن قیمت دستگاه فیبروز ابرو را تقدیمان کنند.

مجموعه آکادمی زیبایی یکی از پیشگامان در ارائه خدمات و آموزش

تخصصی فیبروز به شما عزیزان است

تمامی ورکشاپ های تخصصی فیبروز در آکادمی زیبایی زیر نظر

مدرس کمپانی فی سرکار خانم احسانه شراهی انجام می شود

جهت شرکت در ورکشاپ تخصصی فیبروز زیر نظر مدرس کمپانی فی

اینجا کلیک کنید

جهت رزرو وقت برای خدمات و آموزش فیبروز با مشاورین آکادمی زیبایی تماس حاصل فرمایید

09102999975

02144288919

02144288920

علی جهانیمشاهده نوشته ها

پشتیبان فنی و سئوی آکادمی زیبایی هستم...

12,972 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید